Koberce navozují útulnou atmosféru i určitý komfort. Zvukově i tepelně výborně izolují, mají dlouhou životnost, zachycují nečistoty z okolní atmosféry a dobře se udržují.Pro své estetické a praktické vlastnosti zůstávají proto stále mezi nejoblíbenějšími podlahovými krytinami. A to přesto, že v posledních letech dáváme často přednost plovoucím podlahám či keramické dlažbě.

Kusové koberce jsou velmi oblíbené pro použití v interiéru. Malý kusový koberec pod konferenčním stolem nejenom vytvoří pocit tepla a je krásným doplňkem, ale je samozřejmě i praktický, kdy snižuje pocit chladu od nohou při sledování televize. To samé splňuje i koberec pod jídelním stolem

Tak jako všechno v našem běžném životě, tak i podlahoviny, a tudíž i koberce, podléhají módním trendům. A tyto módní trendy se v určitých cyklech opět vracejí, i když někdy v pozměněné formě. V současné době jsou opět módní koberce kusové, které jsme před určitým časem nahrazovali koberci celoplošnými, pod nimiž jsme ukrývali třeba i krásné parkety, po kterých dnes opět toužíme. Krásné kusové koberce, které jsme obětovali ve prospěch celoplošných, nám mohly ještě léta dobře sloužit a navíc dělat velkou parádu.